Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me kreun e Bashkisë së Lecces Paolo Perrone

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me kreun e Bashkisë së Lecces Paolo Perrone

19 Shtator 2014

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me kryetarin e Bashkisë së Lecces në Itali Paolo Perrone. Marrëveshja është nënshkruar gjatë vizitës zyrtare që ka zhvilluar kryebashkiaku Dako në Lecce në krye të një delegacioni...

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako uron nxënësit në ditën e parë të shkollës

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako uron nxënësit në ditën e parë të shkollës

15 Shtator 2014

Në ditën e parë të shkollës kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka vizituar shkollën e mesme të përgjithshme “Gjergj Kastrioti” për të përshëndetur nxënësit në fillimin e vitit të ri shkollor. Gjithashtu kryebashkiaku Dako ka zgjedhur këtë shkollë...

Filmi “Tri dritare dhe një varje” i regjisorit kosovar Isa Qosja fiton Gladiatorin e Artë, kryebashkiaku Vangjush Dako i dorëzon çmimin fituesit

Filmi “Tri dritare dhe një varje” i regjisorit kosovar Isa Qosja fiton Gladiatorin e Artë, kryebashkiaku Vangjush Dako i dorëzon çmimin fituesit

14 Shtator 2014

Filmi “Tri dritare dhe një varje” i regjisorit kosovar Isa Qosja është shpallur fitues i çmimit të madh "Gladiatori i artë", në përfundim të edicionit të shtatë të festivalit ndërkombëtar veror të filmit që u zhvillua në Durrës. Ky film...

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim aktorin e famshëm të kinemase serbe dhe europiane Miki Manojloviç i shoqëruar nga ambasadori serb Miroljub Zariç

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim aktorin e famshëm të kinemase serbe dhe europiane Miki Manojloviç i shoqëruar nga ambasadori serb Miroljub Zariç

14 Shtator 2014

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim aktorin e famshëm të kinemasë serbe dhe europiane Miki Manojloviç, protagonist i shumë filmave dhe ylli i filmave të Emir Kusturicës. Manojloviç është i pranishem në Durrës International...

Festivali nderkombetar i Filmit ne Durres celi siparin e tij ne Amfiteatrin e Durresit

Festivali nderkombetar i Filmit ne Durres celi siparin e tij ne Amfiteatrin e Durresit

10 Shtator 2014

Festivali nderkombetar i Filmit ne Durres celi siparin e tij ne nje ceremoni mbreselenese ne Amfiteatrin e Durresit. Ne nje skene madheshtore ku Gladiatoret presin te rrembehen nga artistet me te mire mbremja e pare ka qene nje tribut per Aktoren,...

«
»

REGJISTRI I PARASHIKIMEVE TE PROKURIMEVE PUBLIKE  VITI  2012 

Klikoni ketu per te pare formatin PDF